بررسی مزایا و معایب چاپ دیجیتال برای البسه

چاپ تیشرت

کاربرد چاپ دیجیتال برای البسه

چاپ دیجیتال برای البسه به عنوان یکی از زمینه های کاربردی این روش چاپ نوین شناخته می شود. افراد زیادی تمایل به خرید لباس های طرح دار و چاپی هستند، به همین علت تولیدکنندگانی جهت حفظ تجارت خود به تولید لباس های چاپی روی آورده اند.

بنابراین جهت راهنمایی بیشتر به بررسی کاربری روش چاپی دیجیتال، برای ایجاد طرح بر روی لباس ها خواهیم پرداخت.

جدید ترین روش چاپ لباس

از دیرباز چاپ کردن طرح بر روی تیشرت ها و سایر لباس ها، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بوده است. در واقع همین میزان تقاضا موجب ایجاد سه روش اصلی برای اعمال چاپ بر روی لباس ها شده است.

استفاده از روش های چاپی نوین دیجیتالی از جدید ترین این روش ها محسوب می شود. با این حال قبل از اختراع این روش، تولیدکنندگان از روش های چاپی حرارتی و اسکرین استفاده می کردند.

نکته حائز اهمیت این است که روش چاپی اسکرین قدیمی ترین نوع این روش ها است که گذشت زمان نیز توانایی کاهش محبوبیت آن را نداشته است.

عملکرد روش چاپی نوین

در روش های چاپی نوین دیجیتالی از تکنولوژی های مدرن و تجهیزات پیشرفته استفاده می شود. بنابراین میزان دقت اجرا طرح و رنگ بسیار بالا و منحصر به فرد است.

این روش چاپی با استفاده از تکنولوژی مدرن جوهر را به صورت مستقیم بر روی سطح پارچه یا لباس انتقال خواهد داد. با استفاده از این روش شاهد یک دست بودن و نرم بودن سطح چاپ نهایی خواهیم بود.

زمینه کاربری روش چاپی نوین

روش چاپی مدرن دیجیتالی نیازمند به تجهیزات و قطعات پیشرفته ای است. با توجه به میزان کیفیت روش چاپی که دارد موجب افزایش جلوه طرح ها نیز می شود. با این حال برای استفاده و بهره مند شدن از این روش چاپ، می بایست هزینه بالایی پرداخت شود.

هزینه پرینتر های چاپ و جوهر های رنگی برای استفاده از این روش چاپی بسیار بالا تر از سایر روش های چاپی خواهد بود. به همین علت زمینه کاربری چاپ نوین متناسب برای کارگاه های دائمی تولید لباس های چاپی است.

مزایا این روش چاپی

با توجه به مطالب فوق، نمی توان از مزایا و فواید کاربردی استفاده از این رو چاپی چشم پوشی کرد. بنابراین در ادامه مطالب به برخی از ویژگی های اساسی آن اشاره شده است.

  • قابلیت چاپ طرح های پیچیده
  • دارای تنوع رنگی بسیار
  • تسریع در آماده سازی چاپ به نسبت روش چاپ اسکرین
  • پاکیزگی این روش چاپی
  • انتقال مستقیم جوهر بر روی الیاف پارچه
  • دوام بسیار بالا طرح ها و رنگ ها
  • نرم بودن و منعطف بودن چاپ
  • مقاومت بالا رنگ ها و جوهر ا در برابر عوامل مخرب
  • هزینه به صرفه در تعداد بالا تولید

خلاصه مطالب

چاپ دیجیتال برای البسه از جمله روش های فوق العاده و سرعت بخش برای اعمال طرح ها و رنگ بر روی سطوح پارچه ای است. این روش چاپی با توجه به استفاده از تجهیزات مکرر، بهتر است برای تولیدی های بزرگ و دائمی به کار برده شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *