آشنایی با دستگاه فتوکپی و معرفی بهترین برند های دستگاه کپی در بازار(بخش سوم)

دستگاه کپی

(آشنایی با کپی) معرفی بعضی از انواع خرابی های کپی:

هات لاین: در ادامه برای آشنایی با کپی و دستگاه های آن بهتر است تا با بعضی از رایج ترین مشکلات و خرابی های این دستگاه ها آشنا شوید. در ادامه بعضی از این معایب را معرفی می کنیم.

کپی ارزان / پرینت ارزان/ ارزان ترین کپی / ارزان ترین پرینت

در صورت عدم استفاده صحیح از دستگاه های کپی، این محصولات به سرعت خراب می شوند.

1. تشخیص کمرنگ بودن کپی آشنایی با کپی :

این اتفاق به دو دلیل می افتد. اول پودر دولوپر به خاطر استفاده زیاد فاسد و خراب شده باشد و یا در حالت دوم درام دستگاه کپی به خاطر استفاده زیاد ضعیف شده است. در صورت بروز این مشکل بهتر است هر دو بخش را تعویض کنید.

2.ایجاد خطوط سفید:

این اتفاق می تواند بنا به دلایل زیادی صورت بگیرد از همین رو تشخیص علت آن یک کار سخت است و نیاز به مهارت زیادی دارد. توری شارژر و سیم شارژر یونیت درام، بخشی است که در صورت خراب شدن باعث ایجاد خطوط سفید در کپی می شود. البته وجود مشکل در تانک دولوپر نیز باعث ایجاد خطوط سفید در چاپ می شود.

دلیل دیگر این اتفاق به بخش لیزر در فرآیند کپی مربوط است. این مشکل معمولا به دلیل استفاده از تونر نا مرغوب اتفاق می افتاد و در نتیجه آن گرد تونر بر روی لنز لیزر می نشیند.

3.ایجاد خطوط مشکی:

وجود لک بر روی بخش اپتیک، لنز و آیینه لیزر کپی  می تواند از دلایل بروز این مشکل باشد. این ایراد نیز می تواند به علت استفاده از تونر نا مرغوب اتفاق بی افتد. در صورت استفاده از قطعات بی کیفیت در یونیت درام و یونیت زیر درام و یا تنظیم نبودن تیغه زیر درام نیز در چاپ خطوط مشکی ظاهر می شوند.

در بخش هیتر دستگاه نیز در صورت عدم تنظیم رول پرس بر روی رول هیتر و یا ایجاد خط و خش بر روی قسمت انگشتی قاب نگهدارنده هیتر، خطوط مشکی در کپی ظاهر می شوند. در ادامه برای آشنایی با کپی بعضی مشکلات دیگر دستگاه های فتوکپی را تشریح می کنی.

4.بیرون ریختن پودر دلوپر:

تنظیم نبودن فیلر در قسمت یونیت تانک در دستگاه های کپی می تواند باعث بروز این مشکل گردد. وجود نقص و اتصال در بخش شارژر می تواند منجر به ایجاد ولتاژ های نا هماهنگ شود. در نتیجه این اتفاق پودر دولوگر بیرون می ریزد. یکی دیگر از علت های وقوع این ایراد تنظیم نبودن درصد تونر و طیف آن است که منجر به ریختن تونر بر روی برگه ها می شود.

5.چین خوردن کاغذ:

یکی از رایج ترین مشکلات دستگاه های کپی چین خوردن کاغذ ها است. این اتفاق معمولا به دلیل وجود ایراد در غلتک های خروجی دستگاه و یا وجود رطوبت در سینی کاغذ رخ می دهد. در نتیجه این اتفاق کاغذ ها به هم می چسبند و جمع می شوند. توجه کنید که نباید از برگه های جمع شده استفاده کرد و بهتر است در سریع ترین زمان ممکن برای رفع این مشکل اقدام کنید.

6.روشن و تیره شدن کپی:

این نقص به دو دلیل سخت افزاری و نرم افزاری رخ می دهد. ممکن است عمر درام دستگاه به پایان رسیده باشد و این مسئله باعث عملکرد بد تونر شود. البته معمولا این اتفاق به علت تغییرات در تنظیمات چگالی دستگاه رخ می دهد. پیشنهاد می شود اگر نکی توانید دستگاه را تنظیم کنید از افراد حرفه ای مشاوره و یا کمک بگیرید.

 

7.موارد دیگر:

ایرادات بالا بعضی از رایج ترین مشکلات دستگاه های کپی هستند. در ادامه بعضی دیگر از خرابی ها و مشکلات دستگاه کپی را نام می بریم.

  1. چسبیدن کاغذ به درام به دلیل خرابی ناخنک ها
  2. جیرجیر کردن دستگاه به دلیل استفاده از درام و بلید نامناسب.
  3. تکرار تصویر در کپی به علت خرابی تفلون هیتر، درام و بلید.
  4. کپی سفید به علت عدم اتصال درام به کپی و یا مشکل در مخزن دولوپر.
  5. لکه های سیاه پودری بر روی کپی که به دلیل مشکل در سیم شارژ اتفاق می افتند.
  6. ارور درام به دلیل پایان عمر این قطعه و نیاز به تعویض درام، دولوپر و بلید دستگاه.

در ادامه برای آَشنایی با کپی به بعضی از نکاتی که در زمان خرید دستگاه کپی باید به آن ها توجه کنید، می پردازیم.

یک نمونه از ایرادات کپی به علت خراب شدن بخشی از دستگاه فتوکپی

کپی۲

نکات مهم در زمان خرید دستگاه کپی:

امروزه دستگاه های کپی به غیر از تهیه فتوکپی از قابلیت های دیگری نیز برخوردار هستند. برای مثال: تصویر برداری و ذخیره آن ها در حافظه های دستگاه، اتصال به شبکه های ارتباطی، فکس و موارد دیگر بعضی از این قابلیت ها هستند. قبل از انتخاب مدل دستگاه مورد نظر خود بهتر است نیاز های خود را تشخیص دهید. در ادامه بعضی موارد مهم در انتخاب دستگاه کپی مناسب را معرفی می کنیم.

1.تعداد کپی ها در هفته و ماه:

شما باید بسته به هدف و کسب و کار خود بتوانید یک پیشبینی مناسب از تعداد کپی های خود در یک هفته و یا یک ماه بدست بیاورید. همچنین از دیگر المان های مهم سرعت، مدت زمان خنک شدن دستگاه و تعداد کپی های پشت سر هم یک دستگاه فتوکپی است. به دلیل حرارت تولیدی فرآیند کپی، تمام دستگاه ها دارای محدودیت در گرفتن پیرینت و فتوکپی هستند. به همین دلیل نیز پیشنهاد می کنیم که حتما بر اساس نیاز های خود اقدام به خرید کنید.

برای مثال:

اگر دستگاه کپی برای یک لوازم و تحریر است باید بدانید که شما به احتمال زیاد تعداد بالای کپی در طول روز خواهید داشت. همچنین سرعت کپی زیادی نیز نیاز دارید و دستگاه باید بتواند تعداد کثیری فتوکپی را در یک بار کار به شما تحویل دهد. همچنین دستگاه باید از سیستم خنک کننده قویی نیز برخوردار باشد.

2.دستگاه رنگی یا سیاه و سفید:

در ابتدا این مقاله { آشنایی با کپی و دستگاه های آن و معرفی بهترین برند های دستگاه کپی در بازار} نیز اشاره کردیم که دستگاه های کپی در سه نوع رنگی، سیاه و سفید و دوگانه تولید می شوند. از این رو باید ببینید نیاز به چه نوع کپی دارید. اگر شما یک عکاس هستید به احتمال زیاد احتیاج به کپی رنگی پیدا خواهید کرد.

3.اندازه و نوع کاغذ:

دستگاه های کپی رومیزی به دلیل سایز کوچکی که دارند از نظر مالی بسیار به صرفه هستند. اما این دستگاه ها اکثرا از کاغذ های A3 پشتیبانی نمی کنند به همین دلیل اگر برای کار خود احتیاج به کپی بر روی کاغذ های A3 ندارید بهتر است از این مدل از دستگاه های فتوکپی استفاده کنید.

4.امکانات:

همان طور که اشاره کردیم دستگاه های کپی امروزه به صورت چند کاربری ارائه می شوند. بعضی مدل های این محصول با نصب قطعات مخصوص کارایی بیشتری نیز به شما ارئه می دهند. پس بهتر است بر اساس نیاز های خود دستگاه را انتخاب کنید. برای مثال: اگر شما از دستگاه کپی تنها برای تصویر برداری از اسناد استفاده می کنید و نیازی به فکس و یا ارتباط با شبکه و اینترنت ندارید، می توانید با هزینه کمتر یک محصول مناسب را انتخاب کنید.

5.موارد دیگر:

به غیر از موارد گفته شده در بالا در زمینه آَشنایی با کپی و دستگاه های آن برای خرید محصول مناسب کار شما، المان های دیگری نیز وجود دارند. برای مثال: برند و شرکت سازنده دستگاه کپی می تواند در کیفیت خروجی و طول عمر دستگاه تاثیر بگذارد. همچنین بهتر است در هنگام خرید ضمانت و گارانتی مناسب را نیز در نظر بگیرد. از اصل بودن دستگاه نیز اطمینان حاصل کنید. در زمان خرید توجه داشته باشید که خدمات پس از فروش را نیز از یاد نبرید.

معرفی بعضی از برند های معروف دستگاه های کپی:

حال در ادامه به معرفی بعضی از برند های معروف این صنعت می پردازیم. از این رو شما می توانید با خیال راحت و تنها با برسی مشخصات محصولات هر برند دستگاه فتوکپی مورد نظر خود را تهیه کنید.

کپی ارزان / پرینت ارزان/ ارزان ترین کپی / ارزان ترین پرینت

 

کونیکا مینولتا:

این برند ژاپنی دومین شرکت تولید دستگاه های کپی به حساب می آید. محصولات کونیکا معمولا به علت استفاده از ویژگی ها و تکنولوژی خاص این شرکت شناخته می شوند. البته این برند بیشتر در انگلیس مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت و کارایی دستگاه های شرکت کونیکا با بزرگترین برند ها برابری می کنند.

ریکو:

ریکو یک شرکت انگلیسی است که در زمینه تولید محصولات الکتریکی فعالیت می کند. از ویژگی های بسیار مهم این برند ارائه دستگاه های کپی با قیمت بسیار مناسب و کمتر از رقبا است. البته باید به این نکته اشاره کرد که قیمت کمتر محصولات این شرکت دلیل بر کیفیت پایین آن ها نیست. دستگاه های کپی ریکو در دنیا به قدرت و سرعت بالای خود معروف هستند. همچنین کیفیت کپی این محصولات نیز بسیار بالا است. در ادامه این مقاله {آشنایی با کپی و دستگاه های آن و معرفی بهترین برند های دستگاه کپی در بازار} به معرفی دیگر برند های معروف این صنعت می پردازیم.کپی ارزان / پرینت ارزان/ ارزان ترین کپی / ارزان ترین پرینت

کانون:

برند معروف کانون یک شرکت ژاپنی است که بیشتر به خاطر دوربین های عکاسی و فیلمبرداری خود در دنیا شناخته شده است. اما باید توجه کرد که این برند معروف دستگاه های کپی بسیار با کیفیتی را نیز تولید می کند. از ویژگی های محصولات این شرکت تکنولوژی ها و نوآوری های بسیار جالب و کار بردی آن ها است. شرکت کانون به خاطر تولید دوربین ها بسیار با کیفیت توانسته است کیفیت کپی و تصویر برداری دستگاه های فتوکپی خود را نیز بسیار بالا ببرد.

شارپ:

به احتمال زیاد نام برند شارپ را در زمینه تولید بسیاری از محصولات شنیده اید. شرکت شارپ تولید کننده محصولاتی مانند: نمایشگر، مدار، لوازم خانگی و موارد دیگر است. کیفیت بالای این برند یکی از مهم ترین ویژگی های آن به حساب می آید. برند شارپ برای سال های بسیار زیادی توانست تامین کننده برتر دستگاه های کپی به خصوص در ادارات باشد. کارخانه های بسیار زیاد شارپ که در سر تا سر دنیا وجود دارند توانستند به این شرکت در رسیدن به این اهداف کمک کنند.

شما با خرید محصولات شارپ می توانید اطمینان کامل از کیفیت و طول عمر بالای دستگاه کپی خود داشته باشید. در ادامه برای آشنایی با کپی دو برند معروف دیگر را معرفی می کنیم.

یک مدل از دستگاه های کپی برند شارپ

توشیبا:

توشیبا یکی دیگر از برند های بسیار معروف ژاپنی است که در صنعت کپی نیز فعالیت دارد. شرکت توشیبا در تولید بسیار از محصولات دیجیتالی فعالیت می کند. کیفیت محصولات این شرکت بسیار بالا است. البته دستگاه های کپی این برند بیشتر به خاطر حافظه های خوب خود شناخته می شوند.

اچ پی:

این برند از سابقه کمتری نسبت به رقبای خود بهره می برد. شرکت اچ پی بیشتر در زمینه تولید دستگاه های کپی، پرینتر ها و اسکنر ها فعالیت می کند. اچ پی در همین مدت کم توانسته با ارئه دستگاه های با کیفیت و دارای امکانات و نوآوری های کاربردی برای خود یک برند معتبر بسازد. البته شرکت اچ پی در سال های اخیر تمرکز بیشتری بر تولید ، لپتاب ها، نوت بوک ها، فلش مموری ها و موارد دیگر دارد.

جمع بندی:

در این مقاله {آشنایی با کپی و دستگاه های آن و معرفی بهترین برند های دستگاه کپی در بازار}سعی کردیم با ارائه توضیحات کامل شما را با کپی و دستگاه های آن آشنا کنیم. معرفی دستگاه های کپی به صورت موردی به علت ازدیاد شرکت ها تولید کننده و مدل های متنوع آن ها کار بسیار سختی است. از همین رو در این مقاله سعی کردیم با معرفی برند ها، تاریخچه، بخش ها و المان های مهم دستگاه های کپی شما را در زمینه خرید دستگاه کپی مناسب راهنمایی کنیم.

پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید دستگاه فتوکپی حتما با توجه به نیاز های خود به مطالعه و کسب مشاوره با افراد ماهر بپردازید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *